страхування ОСЦПВВНТЗ згідно ЗАКОНУ №1961-IV від 01.01.2004

Загальні умови СП ОСЦПВВНТЗ
Інформаційний документ ОСЦПВВНТЗ
Об’єкт страхування:

Об’єктом страхування є майнові інтереси, що не суперечать законодавству України, пов’язані з відшкодуванням особою, цивільно-правова відповідальність якої застрахована, шкоди, заподіяної життю, здоров’ю, майну потерпілих внаслідок експлуатації забезпеченого транспортного засобу.

Страхові ризики та обмеження страхування:

Страховим ризиком є – подія, на випадок виникнення якої проводиться страхування, а саме: дорожньо-транспортна пригода за участю забезпеченого транспортного засобу, внаслідок якої настає цивільно-правова відповідальність особи, відповідальність якої застрахована, за шкоду, заподіяну життю, здоров’ю та/або майну потерпілого.

Обмеження страхування: згідно з Законом України «Про обовʼязкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» (по тексту – Закон України «Про ОСЦПВВНТЗ»).

Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності):

З 01 липня 2022 року відповідно до Постанови Правління Національного банку України від 30.05.2022 №109, страхові суми за внутрішніми договорами обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності встановлені у розмірі:

  •  за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю – 320 000 грн. на одного потерпілого, незалежно від кількості потерпілих;
  • за шкоду, заподіяну майну потерпілих – 160 000 грн. на одного потерпілого, але не більше 800 000 грн. на одну страхову подію.

Мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу:

Розмір страхової премії встановлюється страховиком шляхом добутку розміру базового страхового платежу та значень відповідних коригуючих коефіцієнтів.
Перелік коригуючих коефіцієнтів та діапазони можливих значень затверджуються НБУ.
Страховик самостійно встановлює значення коригуючих коефіцієнтів, в межах допустимих значень, які затверджує відповідно до внутрішніх процедур та регламентів.
Розмір страхової премії залежить від типу ЗТЗ, місця реєстрації (проживання) власника ЗТЗ (фізичної особи) або місцезнаходження юридичної особи, сфери використання ЗТЗ, власника ЗТЗ (фізична чи юридична особи), періоду використання ЗТЗ, строку дії договору страхування, франшизи, належності страхувальника до пільгової категорії тощо.
Розмір страхового платежу за одним договором страхування зменшується на 50 відсотків, за умови, що страхувальником є громадянин України – учасник війни, особа з інвалідністю II групи, особа, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесена до I або II категорії, пенсіонер, ЗТЗ має робочий об’єм двигуна до 2500 сантиметрів кубічних включно та належить цьому громадянину на праві власності. Дана умова використовується у разі особистого керування таким ЗТЗ особою, яка належить до визначених у цьому пункті категорій громадян України, без мети надання платних послуг з перевезення пасажирів або вантажу.

Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи (за наявності):

Розмір франшизи при відшкодуванні шкоди, заподіяної майну потерпілих, встановлюється при укладанні внутрішнього договору страхування і не може перевищувати 2 відсотки від страхової суми, в межах якого відшкодовується збиток, заподіяний майну потерпілих.

Франшиза при відшкодуванні шкоди, заподіяної життю та/або здоров’ю потерпілих, не застосовується.
 Територія та строк дії договору страхування:
Внутрішні договори страхування діють виключно на території України.
Внутрішні договори страхування укладаються строком на один рік. Укладення внутрішніх договорів страхування на строк менший, ніж один рік, але не менш як на 15 днів допускається виключно щодо ЗТЗ:

  • Незареєстрованих – на час до їх реєстрації.
  • Тимчасово зареєстрованих – на час до їх постійної реєстрації.
  • Зареєстрованих на території іноземних держав – на час їх перебування на території України.

Договором внутрішнього страхування протягом строку його дії може бути визначений період використання транспортного засобу, що не може становити менш як шість календарних місяців.
Винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат:
Навмисні дії особи, відповідальність якої застрахована (страхувальника), водія транспортного засобу або потерпілого, спрямовані на настання страхового випадку. Зазначена норма не поширюється на осіб, дії яких пов’язані з виконанням ними громадянського чи службового обов’язку, вчинені у стані необхідної оборони (без перевищення її меж) або під час захисту майна, життя, здоров’я. Кваліфікація дій таких осіб встановлюється відповідно до закону.
Вчинення особою, відповідальність якої застрахована (страхувальником), водієм транспортного засобу умисного кримінального правопорушення, що призвело до страхового випадку.
Невиконання потерпілим або іншою особою, яка має право на отримання відшкодування, своїх обов’язків, визначених Законом України «Про ОСЦПВВНТЗ», якщо це призвело до неможливості страховика встановити факт ДТП, причини та обставини її настання або розмір заподіяної шкоди.
Неподання заяви про страхове відшкодування впродовж одного року, якщо шкода заподіяна майну потерпілого, і трьох років, якщо шкода заподіяна здоров’ю або життю потерпілого, з моменту скоєння ДТП.
Страховик не відшкодовує шкоду, у випадках, передбачених ст. 32 Закону України «Про ОСЦПВВНТЗ»
Ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, групою страхових ризиків та/або страхових випадків (за наявності), іншими складовими страхового продукту:

  • за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю – 320 000 грн. на одного потерпілого, незалежно від кількості потерпілих;
  • за шкоду, заподіяну майну потерпілих – 160 000 грн. на одного потерпілого, але не більше 800 000 грн. на одну страхову подію.

Порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат:

У разі настання страхового випадку страховик у межах страхових сум, зазначених у страховому полісі, відшкодовує у встановленому Законом України «Про ОСЦПВВНТЗ» порядку оцінену шкоду, заподіяну внаслідок ДТП життю, здоров’ю, майну третьої особи.

Відповідно до Закону України «Про ОСЦПВВНТЗ» відшкодовується наступна шкода:
Шкода, заподіяна життю та здоров’ю потерпілого, а саме:
Відшкодування шкоди, пов’язаної з лікуванням потерпілого.
Шкода, пов’язана з тимчасовою втратою працездатності потерпілим.
Відшкодування моральної шкоди, заподіяної потерпілому.
Шкода, пов’язана із стійкою втратою працездатності потерпілим.
Шкода, пов’язана із смертю потерпілого.
Шкода, заподіяна майну:
Шкода, пов’язана з пошкодженням транспортного засобу.
Шкода, пов’язана з фізичним знищенням транспортного засобу.
Шкода, пов’язана з пошкодженням чи фізичним знищенням дороги, дорожніх споруд та інших матеріальних цінностей.
Відповідно до Закону України «Про ОСЦПВВНТЗ» потерпілим – юридичним особам страховик відшкодовує виключно шкоду, заподіяну майну.
Порядок розрахунку страхового відшкодування (шкоди) визначено в розділі ІІІ Закону України «Про ОСЦПВВНТЗ».

Страховик, керуючись нормами Закону України «Про ОСЦПВВНТЗ», приймає вмотивоване рішення про здійснення страхового відшкодування або про відмову у здійсненні страхового відшкодування).

Якщо розмір заподіяної шкоди перевищує страхову суму, розмір страхової виплати за таку шкоду обмежується зазначеною страховою сумою.

У разі оформлення Європротоколу розмір страхової виплати за шкоду, заподіяну майну потерпілих, не може перевищувати максимальних розмірів, затверджених НБУ за поданням МТСБУ.

Страховик протягом 15 днів з дня узгодження ним розміру страхового відшкодування з особою, яка має право на отримання відшкодування, за наявності документів, передбачених Законом України «Про ОСЦПВВНТЗ», повідомлення про ДТП, але не пізніш як через 90 днів з дня отримання заяви про страхове відшкодування зобов’язаний:

  • У разі визнання ним вимог заявника обґрунтованими – прийняти рішення про здійснення страхового відшкодування та виплатити його.
  • У разі невизнання майнових вимог заявника або з підстав, що є відмовою у виплаті або є виключенням із страхових випадків – прийняти вмотивоване рішення про відмову у здійсненні страхового відшкодування (регламентної виплати).

Сума франшизи, якщо вона була передбачена договором страхування, має бути компенсована страхувальником або особою, відповідальною за завдані збитки.

Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини:

Страховик має право відмовити у виплаті страхового відшкодування, якщо:

Не подано заяву про страхове відшкодування впродовж одного року, якщо шкода заподіяна майну потерпілого, і трьох років, якщо шкода заподіяна здоров’ю або життю потерпілого, з моменту скоєння ДТП.

Є наявні обставини, які є винятками із страхових випадків та передбачені договором страхування.

Інформацію про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору:

Страховий продукт не є додатковим до інших товарів, робіт або послуг, що не є страховими.
Умови отримання знижки на страховий продукт та акційні пропозиції страховика
Не застосовується. 

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua