КАСКО
Загальні умови СП КАСКО
Інформаційний документ КАСКО
Договір Каско Частина 2
Договір страхування Каско Частина 2 50 на 50
Об’єкт страхування:
Транспортні засоби (по тексту – ТЗ), що відповідно до Закону України «Про дорожній рух» підлягають державній або відомчій реєстрації.
Страхові ризики та обмеження страхування:
- Дорожньо-транспортна пригода (по тексту – ДТП).
- Незаконне заволодіння.
- Вплив інших випадкових подій.
Договір страхування може бути укладений щодо наступних ТЗ, які:
- Пройшли державну реєстрацію та обліковуються в уповноваженому на це державному органі (для наземних транспортних засобів, щодо яких встановлено таку вимогу згідно закону України);
- Пройшли обов’язковий технічний контроль транспортного засобу (для наземних транспортних засобів, щодо яких встановлено таку вимогу згідно закону України);
- Допущені до дорожнього руху та/або дозволені до використання чи можуть використовуватись як засоби наземного перевезення людей, вантажу чи засоби наземного пересування (велосипеди, велосипеди з допоміжним двигуном, електричні засоби пересування тощо (крім залізничного));
- Інші, узгоджені сторонами при укладенні договору страхування та які можуть бути застраховані в межах даного класу страхування.
Обмеження страхування:
На страхування не приймаються наземні транспортні засоби та/або додаткове обладнання:
- які мають значні механічні та корозійні пошкодження;
- технічний стан яких не відповідає вимогам відповідних стандартів, правил технічної експлуатації, інструкцій заводів-виробників та іншої нормативно-технічної документації;
- які тимчасово ввезені на територію України під зобов’язання зворотного вивозу та не мають тимчасової реєстрації на території України.
Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності):
Страхова сума на ТЗ (ДО) визначається за домовленістю між страховиком та страхувальником та встановлюється в межах дійсної (ринкової) вартості з урахуванням наступного:
мінімальна страхова сума (дійсна (ринкова) вартість ТЗ (ДО)) – 80 000 грн.
Мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу:
Страховий тариф: визначається в договорі страхування залежно від обраних умов страхування.
Страхова премія: розраховується шляхом множення розміру страхової суми по ТЗ (ДО) на страховий тариф та зазначається в договорі страхування.
Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи (за наявності):
Франшиза: безумовна, якщо інше не передбачено договором страхування)
Конкретний розмір франшизи зазначається в договорі страхування.
Мінімальний розмір франшизи – 0%
Максимальний розмір – 15%;
Територія та строк дії договору страхування:
Договір страхування діє:
- на території України, крім територій з обмеженим покриттям, (незаконно окуповані та/або відчужені території, в тому числі Автономна Республіка Крим, зони бойових дій та зони військових конфліктів, а також на території проведення антитерористичної операції та території, які тимчасово окуповані Російською Федерацією, відповідно до Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” та Наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року № 309 “Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією” зі змінами та доповненнями на момент події, що має ознаки страхового випадку, а у разі їх скасування – інших аналогічних нормативних актів чинного законодавства. У будь-якому разі дія Договору не поширюється на території, що офіційно оголошені зонами бойових дій, воєнних конфліктів. зонами, що підпадають під санкції ООН;
- на території Європи – територія європейських країн, які входять до міжнародної системи автомобільного страхування «Зелена Картка» (за виключенням територій Російської Федерації та всіх її суб’єктів, Білорусі, Азербайджану).
Строк дії договору – від 15 днів до 365 днів.
Продовження строку дії Договору не передбачається.
Договір страхування набуває чинності з моменту внесення страхового платежу, якщо інше не передбачено договором страхування. Дія договору страхування припиняється о 24 годині дня, що зазначений у договорі страхування як дата закінчення строку дії договору страхування, а також у інших випадках, передбачених Загальними умовами страхового продукту. Якщо страховий платіж за другий чи наступний період страхового покриття не надійшли у строк, зазначений в договорі страхування, або надійшли не у повному обсязі, дія договору страхування в частині зобов’язань Страховика припиняється та страхове покриття не діє після завершення 24-ої години дня, до якого Страхувальник мав сплатити наступну частину страхового платежу за відповідний період.
Винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат:
- Навмисні дії страхувальника або особи, на користь якої укладено договір страхування, спрямовані на настання страхового випадку, крім дій, вчинених у стані крайньої необхідності або необхідної оборони, або випадків, визначених законом чи міжнародними звичаями.
- Вчинення страхувальником або особою, на користь якої укладено договір страхування, умисного кримінального правопорушення, що призвело до настання страхового випадку.
- Подання страхувальником неправдивих відомостей про об’єкт страхування, обставини, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, або про факт настання страхового випадку.
- Одержання страхувальником повного відшкодування збитків від особи, яка їх заподіяла. Якщо збиток відшкодований частково, страхова виплата здійснюється з вирахуванням суми, отриманої від зазначеної особи як відшкодування збитків.
- Несвоєчасне повідомлення страхувальником (особою, визначеною у договорі страхування) про настання страхового випадку без поважних причин або невиконання інших обов’язків, визначених договором страхування або законодавством, якщо це призвело до неможливості страховика встановити факт, причини та обставини настання страхового випадку або розмір заподіяної шкоди (збитків).
- Наявність обставин, які є винятками із страхових випадків та обмеженнями страхування, передбаченими договором страхування.
- Наявність інших підстав, встановлених законодавством.
Ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, групою страхових ризиків та/або страхових випадків (за наявності), іншими складовими страхового продукту:
Визначаються договором страхування.
Порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат:
Для прийняття страховиком рішення про визнання або не визнання події (випадку) страховим та для здійснення отримання страхової виплати, страховику подаються Заява про подію та документи згідно з переліком та в строки, визначені в договорі страхування.
Конкретний перелік документів наведено в договорі страхування.
Страховик здійснює страхову виплату відповідно до умов договору страхування від збитків та/або законодавства:
- Страхувальнику;
- іншій особі, яка згідно з умовами договору страхування та/або відповідно до законодавства має право на страхову виплату, уключаючи Вигодонабувача;
- іншій установі або особі, що здійснює або здійснила ремонт пошкодженого застрахованого майна та/або надала іншу допомогу (послуги), пов’язані з настанням страхового випадку.
За письмовою заявою Страхувальника (Вигодонабувача) або за погодженням сторін договору страхування страхова виплата, може бути здійснена:
- перерахуванням на рахунок у банку, що вказаний у письмовій заяві Страхувальника (Вигодонабувача) або їх спадкоємців чи інших осіб, які набули право на отримання страхової виплати, або повідомлений Страховику іншим чином
- перераховане на рахунок станції технічного обслуговування (СТО) чи спеціалізованого сервісного центру (ремонтного підприємства), що здійснювало (буде здійснювати) відновлення (ремонт) застрахованого наземного транспортного засобу та/або застрахованого додаткового обладнання;
- організаціям і підприємствам, що беруть участь в організації та здійсненні: евакуації ТЗ з місця страхового випадку, товарознавчій або експертній оцінці збитку, ремонту ТЗ, тощо.
Страховик приймає рішення про визнання випадку страховим протягом, строку, визначеного у договорі страхування (строки визначені від дати отримання Заяви про подію та всіх необхідних документів).
Страховик здійснює страхову виплату протягом 15 (п’ятнадцяти) робочих днів з дати прийняття рішення про здійснення страхової виплати, якщо інше не визначено договором страхування.
У разі прийняття рішення про невизнання випадку страховим і відмову у здійсненні страхової виплати страховик повідомляє у письмовій формі про таке прийняте рішення страхувальника (вигодонабувача, спадкоємця) протягом 15 (п’ятнадцяти) робочих днів з дня надання страхувальником страховику Заяви про подію та необхідних документів з обґрунтуванням підстави відмови.
Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини:
Страховик має право відмовити у виплаті страхового відшкодування, якщо:
- Страхувальник (особа, визначена у договорі страхування) несвоєчасно повідомив про настання страхового випадку без поважних причин або не виконав інші обов’язки, визначених договором страхування.
- Є наявні обставини, які є винятками із страхових випадків та передбачені договором страхування.
Вичерпний перелік випадків, що не є страховими, збитків, що не відшкодовуються страховиком, підстав для відмови у здійснені страхової виплати зазначаються в конкретному договорі страхування.
Договір страхування не набуває чинності з дати, визначеної в договорі страхування, за умови ненадходження страхової премії у повному розмірі за відповідний період страхування на поточний рахунок Страховика у строки, визначені договором страхування.
Договір страхування припиняє чинність також у разі несплати Страхувальником страхових платежів за наступні періоди страхування у строки, визначені договором страхування.
Інформацію про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору:
Страховий продукт не є додатковим до інших товарів, робіт або послуг, що не є страховими.
Умови отримання знижки на страховий продукт та акційні пропозиції страховика
Не застосовується.