Страхування зброї
Загальні умови СП страхування відповідальності перед третіми особами власника зброї
Інформаційна документ страхування відповідальності перед третіми особами власника зброї
Договір страхування відповідальності перед третіми особами власника зброї Частина 2
Об’єкт страхування:
Відповідальність Страхувальника за шкоду заподіяну потерпілим третім особам або їх майну внаслідок володіння, користування, розпорядження Страхувальником Зброєю включаючи боєприпаси до неї.
Страхові ризики та обмеження страхування:
Страховий ризик – настання відповідальності Страхувальника за шкоду, заподіяну Страхувальником потерпілій третій особі та/або її майну, внаслідок дій або бездіяльності Страхувальника, що безпосередньо пов`язані з володінням, користуванням, розпорядженням Зброєю, включаючи боєприпаси.
Страховими ризиками є:
- Смерть фізичної особи;
- Каліцтво, тілесні ушкодження, що призвели до розладу здоров`я, зниження або втрати працездатності потерпілої третьої особи;
- Знищення або пошкодження майна потерпілих третіх осіб, втрата ним споживчих чи експлуатаційних якостей.
Обмеження страхування:
Договір страхування не може бути укладений щодо осіб, які:
- проходять службу або працюють у Збройних силах України, Національній гвардії України, Службі безпеки України; Службі зовнішньої розвідки України; Державній прикордонній службі України; Державній спеціальній службі транспорту; Військовій прокуратурі, воєнізованих підрозділах Міністерства Внутрішніх Справ України; Управлінні державної охорони України; Державній службі України з надзвичайних ситуацій; Державній кримінально-виконавчій службі, добровольчих та інших військових, воєнізованих як державних, так і недержавних формуваннях, органах внутрішніх справ, прокуратури, суду та інших правоохоронних органів - на час виконання ними службових обов’язків;
- були притягнуті в минулому до відповідальності за порушення нею правил обігу зброї та/або громадського порядку;
- мають непогашену або не зняту в установленому порядку судимість за особливо тяжкі злочини, тяжкі злочини та злочини середньої тяжкості;
- мають довічне позбавлення права володіння зброєю відповідно до рішення суду, яке набрало законної сили.
- не досягли необхідного віку для володіння зброєю, встановленого чинним законодавством України
- не мають діючого дозволу на зброю відповідного зразка та/або законних підстав на застосування зброї в порядку, передбаченому законодавством.
Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності):
Страховик пропонує Страхувальнику, а Страхувальник обирає на вибір такі значення страхової суми: 41 000,00 грн. 100 000,00 грн., 300 000,00 грн., 500000,00 грн.
У договорі страхування в межах страхової суми за однією особою, відповідальність якої застрахована, визначаються ліміти відповідальності страховика за окремими видами шкоди, при цьому:
- Для страхової суми 41 000 гри ліміт відповідальності Страховика на одну потерпілу третю особу не встановлено.
- Для страхової суми 100 000,00 грн. – ліміт відповідальності за шкоду, заподіяну майну третіх осіб становить 500 000 грн.;
- Для страхової суми 300 000,00 грн. – ліміт відповідальності за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю третіх осіб становить 150 000 грн.
- Для страхової суми 500 000,00 грн. – ліміт відповідальності за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю третіх осіб становить 250 000 грн.
Мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу:
Мінімальне значення страхового тарифу становить 0,041467%, максимальне – 0,16%. Мінімальне значення страхового платежу становить 17,00 грн., максимальне – 800,00 грн.
Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи (за наявності):
Для страхової суми 41 000,00 грн. – франшиза за договором страхування не застосовується.
Для страхових сум 100 000,00 грн., 300 000,00 грн., 500 000,00 грн. – франшиза страновить 3000,00 грн.
Територія та строк дії договору страхування (включаючи інформацію про порядок вступу його в дію та період(и) страхування (за наявності)):
Договір страхування діє на території України, крім територій з обмеженим покриттям, (незаконно окуповані та/або відчужені території, в тому числі Автономна Республіка Крим, зони бойових дій та зони військових конфліктів, а також на території проведення антитерористичної операції та території, які тимчасово окуповані Російською Федерацією,відповідно до Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” та Наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року № 309 “Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією” зі змінами та доповненнями на момент події, що має ознаки страхового випадку, а у разі їх скасування – інших аналогічних нормативних актів чинного законодавства. У будь-якому разі дія Договору не поширюється на території, що офіційно оголошені зонами бойових дій, воєнних конфліктів. зонами, що підпадають під санкції ООН.
Строк дії договору страхування може бути встановлений на 1 (один), 2 (два) або 3 (три) роки за згодою страховика і страхувальника та зазначається в договорі страхування.
Договір страхування набуває чинності з моменту внесення страхового платежу, якщо інше не передбачено договором страхування. Дія договору страхування припиняється о 24 годині дня, що зазначений у договорі страхування як дата закінчення строку дії договору страхування, а також у інших випадках, передбачених Загальними умовами страхового продукту.
Винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат:
Не є страховим випадком та не підлягає відшкодуванню за договором страхування шкода (збитки), заподіяна (заподіяні) третім особам, особою, відповідальність якої застрахована:
- Шкода, яка сталась внаслідок застосування іншої зброї, окрім визначеної загальними умовами страхового продукту.
- Шкода, яка завдана у стані алкогольного/наркотичного сп’яніння та/або під дією токсичних речовин, а також під впливом лікарських препаратів, виготовлених на їх основі.
- Шкода, яка сталась внаслідок порушення умов зберігання/використання зброї відповідно до чинного законодавства.
- Шкода (збитки), заподіяна (заподіяні) наступному майну третіх осіб: антикварні речі, вироби з коштовних матеріалів, коштовного та напівкоштовного каміння, предмети релігійного культу, картини, рукописи, різного роду документи, філателістичні, нумізматичні та інші колекції.
- Шкода (збитки) у разі відсутності прямого безпосереднього зв’язку між завданням шкоди (збитків) третій особі та застосуванням особою, відповідальність якої застрахована, зброї.
- Моральна (немайнова) шкода, заподіяння третім особам непрямих збитків, в т.ч. упущена вигода.
- Шкода (збитки), за спричинення якої (яких) не виникає відповідальності страхувальника (особи, відповідальність якої застрахована) відповідно до умов цього договору страхування.
- Шкода (збитки), завдана (завдані) навколишньому середовищу (в т.ч. екологічна) та за вбивство тварин (домашніх, свійських).
- Шкода (збитки), пов’язана (пов’язані) з втратою товарного вигляду майна третіх осіб.
Договір страхування не діє:
- Щодо подій, що мають ознаки страхового випадку, які настали до набрання чинності договору страхування або після його закінчення.
- На територіях, які виключені з покриття та визначені загальними умовами страхового продукту.
Підставою для відмови страховика у здійсненні страхових виплат є:
- Навмисні дії страхувальника або особи, відповідальність якої застрахована, спрямовані на настання страхового випадку, крім дій, вчинених у стані крайньої необхідності або необхідної оборони, або випадків, визначених законом чи міжнародними звичаями.
- Вчинення страхувальником або особою, відповідальність якої застрахована, умисного кримінального правопорушення, що призвело до настання страхового випадку.
- Подання страхувальником неправдивих відомостей про об’єкт страхування, обставини, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, або про факт настання страхового випадку.
- Несвоєчасне повідомлення страхувальником (особою, відповідальність якої застрахована) про настання страхового випадку без поважних причин або невиконання інших обов’язків, визначених договором страхування або законодавством, якщо це призвело до неможливості страховика встановити факт, причини та обставини настання страхового випадку або розмір заподіяної шкоди (збитків).
- Наявність обставин, які є винятками із страхових випадків та обмеженнями страхування, передбаченими договором страхування.
- Умовами договору страхування можуть передбачатися також інші підстави для відмови у здійсненні страхових виплат, якщо це не суперечить законодавству.
До страхових випадків не відносяться події що відбулись внаслідок:
- Будь-якого роду військових дій чи військових заходів та/або пов’язаних з ними грабежів (мародерства), незалежно від того, оголошено війну чи ні (війна, вторгнення, ворожі акти або військові дії, громадянська війна, страйк чи громадське заворушення, заколот, військове або народне повстання, бунт, революція, громадське заворушення в масштабах або з кількістю учасників, що може бути прирівняне до повстання, узурпація влади, введення військової влади або військового положення або стану облоги, будь-які військові маневри, навчання або інші військові заходи).
- Терористичних актів, диверсій, антитерористичних операцій, що проводяться, акцій та маршів протесту, масових безладь, блокад (перекритті) доріг, демонстрацій, мітингів, пікетів, страйків, захоплень адміністративних будівель, інших цілей та заходів, подібних до вище перелічених.
- Дій знарядь війни, в т.ч. покинутих знарядь війни (мін, торпед, бомб, гранат, снарядів, інших будь-яких бойових припасів).
Ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, групою страхових ризиків та/або страхових випадків (за наявності), іншими складовими страхового продукту:
Мінімальний ліміт відповідальності страховика – 41 000,00 грн.
Максимальний ліміт відповідальності страховика – 500 000,00 грн.
Порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат:
У разі заподіяння шкоди життю і здоров’ю потерпілих третіх осіб у результаті настання страхового випадку страхова виплата здійснюється за рішенням суду, що набрало законної сили, (у разі розгляду матеріалів справи у суді) у розмірі задоволених позовних вимог третьої особи, але не більше: а) у разі тимчасової втрати працездатності – 0,2% ліміту відповідальності на кожну потерпілу третю особу за кожен календарний день втрати працездатності, але не більше 50 % такого ліміту:
б) у разі стійкої втрати працездатності – у % ліміту відповідальності на кожну потерпілу третю особу (виплати здійснюються з урахуванням раніше здійсненої страхової виплати по цьому страховому випадку):
І група інвалідності – 100%;
II група інвалідності – 70% (також 70% при встановленні потерпілій третій особі категорії «дитина з інвалідністю» (для потерпілих третіх осіб віком до 18 років); III група інвалідності – 50%;
в) у разі смерті — 100% ліміту відповідальності на кожну потерпілу третю особу (за вирахуванням раніше здійсненої страхової виплати за тимчасову втрату працездатності та за встановлення групи інвалідності, якщо такі виплати були).
Рішення про визнання або невизнання випадку страховим страховик приймає протягом строку, визначеного в договорі страхування від дати отримання Заяви про подію та всіх необхідних документів.
Страховик здійснює страхову виплату протягом 15 (п’ятнадцяти) робочих днів з дати прийняття рішення про здійснення страхової виплати.
Страхова виплата здійснюється страховиком:
- Потерпілій третій особі, її спадкоємцю чи правонаступнику, законному представнику або іншій особі, яка має право на її отримання відповідно до законодавства України.
- Страхувальнику або особі, відповідальність якої застрахована за договором страхування, якщо він (вона) самостійно здійснив (здійснила) відшкодування шкоди потерпілій третій особі за письмовою згодою страховика.
У разі прийняття рішення про відмову у здійсненні страхової виплати страховик повідомляє у письмовій формі про прийняте рішення страхувальника (потерпілу третю особу, спадкоємця потерпілої третьої особи) протягом 15 (п’ятнадцяти) робочих днів з дня прийняття такого рішення з обґрунтуванням підстави відмови.
Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини:
Страховик має право відмовити у виплаті страхового відшкодування в таких випадках:
- Страхувальник не дотримав строків надання Заяви про подію та на виплату без поважних на це причин або створював Страховикові перешкоди у визначенні обставин страхового випадку та розміру збитків та/або визначенні наявності або відсутності підстав для визнання страховою/нестраховою та прийняття рішення за подією;
- Страхувальник не виконав обов’язків, які передбачені умовами Договору. Дія Договору припиняється у разі несплати Страхувальником страхових платежів у встановлені Договором строки.
Інформацію про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору:
Страховий продукт не є додатковим до інших товарів, робіт або послуг, що не є страховими.
Умови отримання знижки на страховий продукт та акційні пропозиції страховика
Не застосовується.