Медичне страхування (БСЗ)
Загальні умови СП медичне страхування (БСЗ)
Інформаційна довідка медичне страхування (БСЗ)
Об’єкт страхування:
Об’єктом страхування є майнові інтереси, що не суперечать законодавству України, пов’язані з життям, здоров’ям, працездатністю Застрахованої особи.
Страхові ризики та обмеження страхування:
Погіршення здоров’я Застрахованої особи у результаті гострого захворювання, загострення хронічного соматичного захворювання, травми, опіку, отруєння, позаматкової вагітності, переривання вагітності по медичних показаннях, а також інших захворювань, передбачених договором страхування.
Страховими ризиками є:
- гостре захворювання;
- загострення хронічного захворювання;
- розлад здоров’я внаслідок нещасного випадку.
Обмеження страхування: не можуть бути застрахованими особи, визнані недієздатними в установленому порядку та особи віком більше 85 років.
Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності):
Мінімальна страхова сума – 10 000,00 грн;
Максимальна страхова сума – 50 000,00 грн.
Мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу:
Конкретний розмір страхового тарифу визначається за згодою сторін та зазначається в Договорі страхування.
Мінімальний тариф – 0,02%
Максимальний тариф – 50%.
Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи (за наявності):
Франшиза: умовна, безумовна.
Мінімальний розмір франшизи – 0%;
Максимальний розмір франшизи – 5%.
Територія та строк дії договору страхування (включаючи інформацію про порядок вступу його в дію та період(и) страхування (за наявності)):
Договір страхування діє на території України, крім територій з обмеженим покриттям, (незаконно окуповані та/або відчужені території, в тому числі Автономна Республіка Крим, зони бойових дій та зони військових конфліктів, а також на території проведення антитерористичної операції та території, які тимчасово окуповані Російською Федерацією, відповідно до Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” та Наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року № 309 “Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією” зі змінами та доповненнями на момент події, що має ознаки страхового випадку, а у разі їх скасування – інших аналогічних нормативних актів чинного законодавства. У будь-якому разі дія Договору не поширюється на території, що офіційно оголошені зонами бойових дій, воєнних конфліктів. зонами, що підпадають під санкції ООН.
Строк дії договору – від 1 дня до 365 днів.
Продовження строку дії Договору не передбачається.
Договір страхування набуває чинності з моменту внесення страхового платежу, якщо інше не передбачено договором страхування. Дія договору страхування припиняється о 24 годині дня, що зазначений у договорі страхування як дата закінчення строку дії договору страхування, а також у інших випадках, передбачених Загальними умовами страхового продукту. Якщо страховий платіж за другий чи наступний період страхового покриття не надійшли у строк, зазначений в договорі страхування, або надійшли не у повному обсязі, дія договору страхування в частині зобов’язань Страховика припиняється та страхове покриття не діє після завершення 24-ої години дня, до якого Страхувальник мав сплатити наступну частину страхового платежу за відповідний період.
Винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат:
Підставою для відмови у здійсненні страхової виплати є:
- вчинення Страхувальником, Застрахованою особою або Вигодонабувачем умисного правопорушення, що призвело до настання страхового випадку;
- вживання Застрахованою особою алкоголю, наркотичних або токсичних речовин;
- самогубства (спроби самогубства) Застрахованою особою; – умисного заподіяння Застрахованою особою собі тілесних ушкоджень;
- навмисні дії Страхувальника, Застрахованої особи або особи, на користь якої укладено Договір страхування, спрямовані на настання страхового випадку або випадків, визначених законом;
- коли настання страхового випадку не підтверджено відповідними документами або Застрахована особа повідомила неправдиві відомості, чинила перешкоди у визначенні обстави страхового випадку;
- подання Страхувальником, Застрахованою особою неправдивих відомостей про об’єкт страхування, обставини, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, або про факт настання страхового випадку;
- одержання Страхувальником, Застрахованою особою або Вигодонабувачем повного відшкодування збитків від особи, яка їх заподіяла. Якщо збиток відшкодований частково, страхова виплата здійснюється з вирахуванням суми, отриманої від зазначеної особи як відшкодування збитків;
- несвоєчасне повідомлення Страхувальником, Застрахованою особою про настання страхового випадку без поважних причин або невиконання інших обов’язків, визначених Договором страхування, якщо це призвело до неможливості Страховика встановити факт, причини та обставини настання страхового випадку або розмір заподіяної шкоди;
- інші випадки, передбачені Договором страхування та/або чинним законодавством України.
- інші виключення, визначені Договором.
До страхових випадків не відносяться події що відбулись внаслідок:
- застосування ядерної зброї, ядерного інциденту, вибуху, радіації або радіоактивного зараження, впливу проникнення радіації, радіоактивного забруднення будь-яким ядерним паливом або відходами внаслідок згоряння ядерного палива, впливу іонізуючого випромінювання або радіоактивного забруднення;
- громадянської війни, громадських заворушень, терористичних актів, терористичної або антитерористичної діяльності, вуличних заворушень усякого роду, масових заворушень або страйків заколотів, локаутів, повстань, революцій, узурпації влади, самоуправства, цивільних безладів, військового або надзвичайного стану; страйків, державних переворотів, актів тероризму, військової диктатури;
- у разі несприятливих наслідків діагностичних, лікувальних і профілактичних заходів (включаючи ін’єкції ліків), які пов’язані з лікуванням, що здійснювалося з приводу усунення наслідків страхового випадку, який стався в період дії Договору страхування. Вичерпний перелік випадків, що не є страховими, збитків, що не відшкодовуються Страховиком, підстав для відмови у здійснені страхової виплати зазначаються в Загальних умовах страхового продукту.
Ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, групою страхових ризиків та/або страхових випадків (за наявності), іншими складовими страхового продукту:
Лімітом відшкодування (відповідальності) Страховика є встановлений у договорі страхування граничний розмір виплат страхових відшкодувань, при досягненні якого договір страхування припиняє свою дію в цілому або у відношенні страхових ризиків, відповідно до яких здійснювалися відшкодування.
Порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат:
Страхова виплата здійснюється Страховиком на підставі заяви Страхувальника / Застрахованої особи / Вигодонабувача та страхового акта, складеного Страховиком.
Рішення про здійснення або відмову у здійсненні страхової виплати приймається Страховиком протягом 15 (п’ятнадцяти) робочих днів з моменту надання Страхувальником (Застрахованою особою/Вигодонабувачем) усіх необхідних документів і відомостей про факт та причини настання страхової події та документів, що підтверджують ступінь ушкодження здоров’я. Рішення про здійснення страхової виплати оформляється страховим актом.
Загальна сума страхових виплат за однією Застрахованою особою не може перевищувати страхову суму, встановлену для такої Застрахованої особи у Договорі страхування.
Страховик здійснює страхову виплату протягом 15 (п’ятнадцяти) робочих днів з дати прийняття рішення:
– При настанні страхового випадку Страховик сплачує витрати (в межах страхової суми) за надані АМЗ медичні послуги, обсяг яких визначений обраними умовами страхування, якщо інше не встановлено у договорі страхування.
– Страховик оплачує надані Застрахованій особі медичні послуги безпосередньо АМЗ, що надав ці послуги, якщо інше не встановлено у договорі страхування. Порядок розрахунків з АМЗ визначається договором про надання медичних послуг між АМЗ і Страховиком.
– При звертанні Застрахованої особи до медичних закладів, які не є в договірних відносинах зі Страховиком, але передбачені договором страхування та умовами страхування, Застрахована особа надає Страховику документи, зазначені в розділі Загальних умов страхового продукту.
Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини:
Страховик має право відмовити у виплаті страхового відшкодування в таких випадках:
- Страхувальник не дотримав строків повідомлення про настання страхового випадку без поважних на це причин або створював Страховикові перешкоди у визначенні обставин страхового випадку та розміру збитків та/або визначенні наявності або відсутності підстав для визнання страховою/нестраховою та прийняття рішення за подією;
- Страхувальник не виконав обов’язків, які передбачені умовами Договору. Дія Договору припиняється у разі несплати Страхувальником страхових платежів у встановлені Договором строки.
Інформацію про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору:
Страховий продукт не є додатковим до інших товарів, робіт або послуг, що не є страховими.
Умови отримання знижки на страховий продукт та акційні пропозиції страховика
Не застосовується.