КАСКО позичальника банку АТ АКБ ЛЬВІВ

Загальні умови страхових продуктів
Інформаційний документ
Договір КАСКО Частина 2
Загальні умови страхових продуктів, редакція від 03.01.2025
Договір КАСКО Частина 2, редакція від 03.01.2025

Об’єкт страхування:

 Об’єктом страхування за договором страхування є наземний ТЗ, що відповідно до Закону України «Про дорожній рух» підлягає державній реєстрації  та належить Страхувальнику на праві володіння, користування і розпорядження таким ТЗ та/або можливі збитки чи витрати, яких може зазнати Страхувальник (Вигодонабувач) при настанні страхового випадку. Страхування розповсюджується на наземні транспортні засоби, які:

– Пройшли державну реєстрацію та обліковуються в уповноваженому на це державному органі (для наземних транспортних засобів, щодо яких встановлено таку вимогу згідно чинного законодавства України);

– Пройшли обов’язковий технічний контроль транспортного засобу (для наземних транспортних засобів, щодо яких встановлено таку вимогу згідно згідно чинного законодавства України);

– Допущені до дорожнього руху та/або дозволені до використання чи можуть використовуватись як засоби наземного перевезення людей, вантажу чи засоби наземного пересування тощо (крім залізничного);

– Інші, узгоджені сторонами при укладенні Договору страхування та які можуть бути застраховані в межах даного класу страхування.

Страхові ризики та обмеження страхування:

Страховими ризиками є:

«Дорожньо-транспортна пригода» («ДТП») – знищення (повне конструктивне знищення) або пошкодження застрахованого наземного транспортного засобу та/або застрахованого додаткового обладнання внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, або, якщо це прямо передбачено умовами договору страхування, пошкодження виключно окремих елементів, складових частин, скляних деталей або лакофарбового покриття застрахованого наземного транспортного засобу та/або застрахованого додаткового обладнання внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, якщо інше не передбачено Договором страхування. Конкретний перелік подій чи умов, що призвели до такої події, відносно якої надається страховий захист по Договору страхування, може встановлюватись Договором страхування.

«Незаконне заволодіння ТЗ» – вчинене умисно, з будь-якою метою протиправне вилучення будь-яким способом ТЗ та або додаткового обладнання (якщо таке застраховане) у власника чи користувача всупереч їх волі шляхом крадіжки, грабежу, розбою.

«Інші випадкові події» – пошкодження або знищення застрахованого ТЗ, його складових частин та/або ДО (якщо таке застраховане), в результаті дії випадкових, раптових, непередбачуваних та незалежних від волі Страхувальника подій, попадання на поверхню ТЗ сторонніх предметів, включаючи, але необмежуючись впливом: стихійних лих, пожежі, вибуху, протиправних дій третіх осіб, що встановлюються у відповідності до чинного законодавства України.

до «Інших випадкових подій» належать наступні ризики:

«Протиправні дії третіх осіб» («ПДТО») – знищення (повне конструктивне знищення) або пошкодження застрахованого наземного транспортного засобу та/або застрахованого додаткового обладнання внаслідок протиправних дій третіх осіб, або, якщо це прямо передбачено умовами Договору страхування, пошкодження виключно окремих елементів, складових частин, скляних деталей або лакофарбового покриття застрахованого наземного транспортного засобу та/або застрахованого додаткового обладнання внаслідок протиправних дій третіх осіб.

«Стихійне лихо» («Стихія») – зовнішня дія природних явищ (удар блискавки, буря, шторм, ураган, зливи/снігопад (опади за добу перевищують середньомісячну норму), град, землетрус, селі, обвал, зсув, та осідання грунту, паводки та повені), падіня дерев.

«Пожежа, вибух» – знищення (повне конструктивне знищення) або пошкодження застрахованого ТЗ та/або ДО, що виникло внаслідок самозаймання, вибуху в ТЗ або  неконтрольованого зовнішнього горіння.

«Вплив сторонніх предметів» – знищення (повне конструктивне знищення) або пошкодження застрахованого наземного транспортного засобу та/або застрахованого додаткового обладнання внаслідок впливу сторонніх предметів, а саме: падіння будівель, мостів, естакад, кранів, стовпів, кабелів, тросів, будь-якого вантажу з іншого ТЗ, рекламних або інших конструкцій, побутових предметів та попадання інших предметів.

«Техногенний провал» – знищення (повне конструктивне знищення) або пошкодження застрахованого наземного транспортного засобу та/або застрахованого додаткового обладнання внаслідок виникнення провалу, що стався безпосередньо під або біля застрахованого наземного транспортного засобу внаслідок прориву або іншого пошкодження підземних інженерних мереж: трубопроводів центрального водопостачання, трубопроводів каналізаційної мережі, теплопроводів системи централізованого теплопостачання, газових.

«Транспортування» – знищення (повне конструктивне знищення) або пошкодження застрахованого ТЗ та/або ДО під час транспортування застрахованого ТЗ  на спеціально призначеному для таких цілей наземному та/або залізничному та/або водному ТЗ, в тому числі під час його завантаження/вивантаження в такий ТЗ.

«Сутичка з тваринами» – самовільний напад тварин, чи наїзд на них застрахованим ТЗ.

Обмеження страхування:

не приймаються на страхування наземні транспортні засоби та/або додаткове обладнання:

  • які мають значні механічні та корозійні пошкодження;
  • технічний стан яких не відповідає вимогам відповідних стандартів, правил технічної експлуатації, інструкцій заводів-виробників та іншої нормативно-технічної документації;
  • які тимчасово ввезені на територію України під зобов’язання зворотного вивозу та не мають тимчасової реєстрації на території України.

Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності):

Страхова сума за Договором страхування визначається в розмірі дійсної ринкової вартості ТЗ та/або ДО, що є предметом Договору застави, укладеного на забезпечення зобов’язань за кредитним  Договором, але не менше ніж вартість, зазначена в  договорі застави, укладеному на забезпечення зобов’язань за кредитним Договором.
мінімальна страхова сума (дійсна (ринкова) вартість ТЗ (ДО)) – 80 000 грн.

Мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу:

Конкретний розмір страхового тарифу зазначається в договорі страхування за згодою Сторін.

Мінімальний розмір страхового тарифу (річного): від 0,01%  від страхової суми за Договором страхування.

Максимальний розмір страхового тарифу (річного): 15,00% від страхової суми за Договором страхування.

Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи (за наявності):

Вид франшизи: безумовна франшиза, умовна франшиза.

  • Мінімальний розмір франшизи – 0% страхової суми об’єкта страхування;
  • Максимальний розмір франшизи – 15 (п’ятнадцять) % страхової суми об’єкта страхування.

Територія та строк дії договору страхування (включаючи інформацію про порядок вступу його в дію та період(и) страхування (за наявності)):

Договір страхування діє на території України, крім територій з обмеженим покриттям, (незаконно окуповані та/або відчужені території, в тому числі Автономна Республіка Крим, зони бойових дій та зони військових конфліктів, а також на території проведення антитерористичної операції та території, які тимчасово окуповані Російською Федерацією, відповідно до Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” та Наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року № 309 “Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією” зі змінами та доповненнями на момент події, що має ознаки страхового випадку, а у разі їх скасування – інших аналогічних нормативних актів чинного законодавства. У будь-якому разі дія Договору не поширюється на території, що офіційно оголошені зонами бойових дій, воєнних конфліктів. зонами, що підпадають під санкції ООН.

Строк дії договору – від 15 днів до 365 днів.
Продовження строку дії Договору не передбачається.

Договір страхування набуває чинності з моменту внесення страхового платежу, якщо інше не передбачено договором страхування. Дія договору страхування припиняється о 24 годині дня, що зазначений у договорі страхування як дата закінчення строку дії договору страхування, а також у інших випадках, передбачених Загальними умовами страхового продукту. Якщо страховий платіж за другий чи наступний період страхового покриття не надійшли у строк, зазначений в договорі страхування, або надійшли не у повному обсязі, дія договору страхування в частині зобов’язань Страховика припиняється та страхове покриття не діє після завершення 24-ої години дня, до якого Страхувальник мав сплатити наступну частину страхового платежу за відповідний період.

Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини:

Страховик має право відмовити у виплаті страхового відшкодування в таких випадках:

  • Страхувальник не дотримав строків повідомлення про настання страхового випадку без поважних на це причин або створював Страховикові перешкоди у визначенні обставин страхового випадку та розміру збитків та/або визначенні наявності або відсутності підстав для визнання страховою/нестраховою та прийняття рішення за подією;
  • Страхувальник не виконав обов’язків, які передбачені умовами Договору. Дія Договору припиняється у разі несплати Страхувальником страхових платежів у встановлені Договором строки.

Інформацію про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору:

Договір страхування є додатковим договором до інших товарів, робіт або послуг, що не є страховими, а саме до послуг кредиту. При цьому, Договір страхування не є складовою Договору кредиту. Договір страхування і Договір кредиту є окремими договорами.

Умови отримання знижки на страховий продукт та акційні пропозиції страховика, включаючи термін їх дії:

Не застосовується

 Перелік відомостей, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, та/або інформацію про інші обставини, що враховуються під час визначення розміру страхової премії:

– передача застрахованого ТЗ та/або ДО в оренду, заставу, прокат;

– передача застрахованого ТЗ та/або ДО в управління особі, водійський стаж якої менший за стаж, передбачений умовами Договору страхування;

– зміна місця зберігання застрахованого ТЗ, якщо Договором страхування було визначено відповідне місце зберігання;

– передача застрахованого ТЗ у користування третіх осіб або при встановленні будь-якого обмеження щодо використання такого ТЗ, в тому числі судовими або правоохоронними органами;

– втрата свідоцтва про реєстрацію застрахованого ТЗ або ключів від нього, втрата засобів проти викрадення, виходу їх з ладу, демонтажу чи заміни;

– зняття застрахованого ТЗ з обліку або його перереєстрацію згідно законодавства України, заміни реєстраційних документів, реєстраційних (номерних) знаків;

– коли Страхувальнику (його представнику) стало відомо або повинно було стати відомо про те, що викрадений застрахований ТЗ та/або ДО знайдено, або про те, що Страхувальнику стало відомо про місцезнаходження викраденого застрахованого ТЗ та/або ДО.

Застереження для споживача про необхідність ознайомлення до укладення договору страхування з інформацією про винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат, ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, а також порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат, включаючи посилання на таку інформацію.

Застереження для споживача:

перед укладенням договору страхування необхідно ознайомитись з інформацією про винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат, ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, а також порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат, яка міститься в Інформаційному документі про стандартний страховий продукт, який розміщений на веб-сайті страховика за посиланням:  https://skarbnytsia.ua/sp/at-akb-lviv/strahuvannya-majna-scho-je-predmetom-zastavy-at-akb-lviv

Страховик/страховий посередник повинні ознайомити страхувальника (споживача) з інформацією про страховий продукт до укладення договору страхування шляхом її надання в паперовій або електронній формі, у тому числі засобами електронної пошти та/або шляхом надання посилання на інформацію, що розміщується на веб-сайті страховика, та/або шляхом надання доступу до такої інформації через особистий кабінет споживача чи програмний застосунок або в інший спосіб за домовленістю зі споживачем, за умови можливості підтвердження факту надання інформації.

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua