Страхування вантажів та багажу

Загальні умови СП вантажів та багажу
Інформаційний документ страхування вантажів та багажу
Договір страхування вантажів та багажу Частина 2
Договір страхування вантажів та багажу (Автотранспорт) Частина 2

Об’єкт страхування:

Майно на праві володіння, користування та  розпорядження майном та/або можливі збитки чи витрати, пов’язані з даним застрахованим майном, а саме: майно, що перевозиться (включаючи вантаж, багаж (вантажобагаж)) та/або контейнери, призначені для перевезення такого майна.

Страхові ризики та обмеження страхування:

Страховим ризиком є знищення, пошкодження вантажів та багажу внаслідок:

– пожежі, вибуху, блискавок, урагану, шторму, повені, зливи, обвалу, землетрусу;

– катастрофи транспортного засобу;

– зіткнення транспортних засобів з нерухомими предметами та між собою і т.п.;

– грабежу/розбою/крадіжки зі зломом чи проникненням.

Страхування не поширюється на:

  • перевезення пошти, поштової документації, документів, листів;
  • транспортування електроенергії, нафти, нафтопродуктів, газів та інших речовин за допомогою трубопроводного транспорту;
  • перевезення ядерних матеріалів;
  • перевезення тварин на умовах «з відповідальністю за всі ризики»
  • багаж;
  • запаси крові;
  • дорогоцінні метали, ювелірні прикраси;
  • контейнери без страхування самого вантажу.
  • ядерні матеріали, включаючи страхування ядерних матеріалів, що покриває збитки, пошкодження або витрати, спричинені ядерним синтезом або поділом застрахованих матеріалів.
  • автомобілі на верхній палубі під час морських перевезень;
  • супутники, ракети та основні їх частини;
  • перевезення готівки.

Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності):

Страхова сума встановлюється по взаємній домовленості Сторін індивідуально на кожне перевезення. Основою для визначення страхової суми є вартість Вантажу згідно рахунку-фактури (Інвойсу) по курсу НБУ на дату його складення. В усіх випадках розмір страхового відшкодування по страховому випадку не повинен у цілому перевищувати страхової суми та розміру дійсних збитків внаслідок настання страхового випадку.

Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності) на 1 перевезення.

Мінімальний розмір страхової суми – 5 000,00 грн.
Максимальний розмір страхової суми 1 500 000 000,00 грн.

Мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу:

Мінімальний розмір страхового тарифу – 0,01%;

Максимальний розмір страхового тарифу – 15%;

Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи (за наявності):

Вид франшизи: безумовна франшиза.

  • Мінімальний розмір франшизи – 0% страхової суми об’єкта страхування;
  • Максимальний розмір франшизи – 20 (двадцять) % страхової суми об’єкта страхування.

Територія та строк дії договору страхування (включаючи інформацію про порядок вступу його в дію та період(и) страхування (за наявності)):

Договір страхування діє на території України, крім територій з обмеженим покриттям, (незаконно окуповані та/або відчужені території, в тому числі Автономна Республіка Крим, зони бойових дій та зони військових конфліктів, а також на території проведення антитерористичної операції та території, які тимчасово окуповані Російською Федерацією,відповідно до Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” та Наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року № 309 “Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією” зі змінами та доповненнями на момент події, що має ознаки страхового випадку, а у разі їх скасування – інших аналогічних нормативних актів чинного законодавства. У будь-якому разі дія Договору не поширюється на території, що офіційно оголошені зонами бойових дій, воєнних конфліктів. зонами, що підпадають під санкції ООН.

Строк дії договору – від 1 дня до 365 днів.
Продовження строку дії Договору не передбачається.

Договір страхування набуває чинності з моменту внесення страхового платежу, якщо інше не передбачено договором страхування. Дія договору страхування припиняється о 24 годині дня, що зазначений у договорі страхування як дата закінчення строку дії договору страхування, а також у інших випадках, передбачених Загальними умовами страхового продукту.Якщо страховий платіж за другий чи наступний період страхового покриття не надійшли у строк, зазначений в договорі страхування, або надійшли не у повному обсязі, дія договору страхування в частині зобов’язань Страховика припиняється та страхове покриття не діє після завершення 24-ої години дня, до якого Страхувальник мав сплатити наступну частину страхового платежу за відповідний період.

Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини:

Страховик має право відмовити у виплаті страхового відшкодування в таких випадках:

  • Страхувальник не дотримав строків повідомлення про настання страхового випадку без поважних на це причин або створював Страховикові перешкоди у визначенні обставин страхового випадку та розміру збитків та/або визначенні наявності або відсутності підстав для визнання страховою/нестраховою та прийняття рішення за подією;
  • Страхувальник не виконав обов’язків, які передбачені умовами Договору. Дія Договору припиняється у разі несплати Страхувальником страхових платежів у встановлені Договором строки.

Інформацію про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору:

Страховий продукт не є додатковим до інших товарів, робіт або послуг, що не є страховими.

Умови отримання знижки на страховий продукт та акційні пропозиції страховика

Знижки на страховий продукт та акційні пропозиції не застосовуються.

Перелік відомостей, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, та/або інформацію про інші обставини, що враховуються під час визначення розміру страхової премії.

Інформація, що враховується під час визначення розміру страхової премії:

– розмір страхової суми

– термін страхування

– вид Вантажу (багажу)

– спосіб та умови перевезення,

– франшиза

– територія дії Договору

– маршрут перевезення

-обсяг застрахованих ризиків.

Застереження для споживача про необхідність ознайомлення до укладення договору страхування з інформацією про винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат, ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, а також порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат, включаючи посилання на таку інформацію.

Застереження для споживача:

перед укладенням договору страхування необхідно ознайомитись з інформацією про винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат, ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, а також порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат, яка міститься в Інформаційному документі про стандартний страховий продукт, який розміщений на веб-сайті страховика за посиланням  https://skarbnytsia.ua/sp/zahalni-umovy-strahovyh-produktiv/strah-vantazhiv-ta-bahazhu

Страховик/страховий посередник повинні ознайомити страхувальника (споживача) з інформаціє про стандартний страховий продукт до укладення договору страхування шляхом її надання в паперовій або електронній формі, у тому числі засобами електронної пошти та/або шляхом надання посилання на інформацію, що розміщується на веб-сайті страховика, та/або шляхом надання доступу до такої інформації через особистий кабінет споживача чи програмний застосунок або в інший спосіб за домовленістю зі споживачем, за умови можливості підтвердження факту надання інформації.

 

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua